Drie varianten bekend

26 juni 2014

In het tracébesluit wordt straks de voorkeursvariant vastgelegd. Op dit moment worden drie mogelijke varianten bekeken. De uiteindelijke voorkeursvariant: is technisch mogelijk, geeft zo min mogelijk belasting voor het milieu, past binnen het budget en zorgt tijdens de bouw voor zo min mogelijk overlast voor de omgeving en het scheepvaart- en wegverkeer.
Sluis

 

De drie varianten bevatten bouwstenen voor de voorkeursvariant. Onderlinge uitwisseling tussen de drie huidige varianten is nog mogelijk. Het kan dus zijn dat er straks een definitieve variant komt met elementen uit variant 1, 2 en 3.      

Klantwensen
Het projectteam heeft in de beginfase in overleg met de stakeholders de wensen voor de nieuwe sluis besproken. De verschillende varianten worden nu bekeken aan de hand van die klantwensen. Naar verwachting stelt de stuurgroep de voorkeursvariant eind 2014 vast. Deze variant wordt nader onderzocht in het milieueffectrapport (MER). Die wordt samen met het ontwerptracébesluit (OTB) in het voorjaar van 2015 gepresenteerd.